przesuwne drzwi wewnętrzne
12
lut

Przygotowanie funkcjonalnej i atrakcyjnej aranżacji wnętrza wiąże się z koniecznością zadbania o wszystkie elementy jego wyposażenia. Wśród komponentów, które wpływają zarówno na to, jak będzie się prezentowało konkretne pomieszczenie, jak i przesądzają o jego właściwościach użytkowych, znajdą się również zamontowane w nim drzwi wewnętrzne. W Grodzisku Mazowieckim szeroki wybór modeli od czołowych producentów można znaleźć w ofercie firmy Status, która zajmuje się również sprzedażą materiałów posadzkowych i akcesoriów niezbędnych do ich wykorzystania, a ponadto specjalizuje się w dostarczaniu bram garażowych. Przekonajmy się, co można zyskać, decydując się na wybór drzwi przesuwnych i sprawdźmy, jakie są ich rodzaje.

Co daje korzystanie z drzwi przesuwnych?

Drzwi przesuwne dają znacznie większe możliwości, jeżeli chodzi o zagospodarowanie wnętrza pomieszczenia, ponieważ w ich przypadku da się bez przeszkód wykorzystać całe miejsce znajdujące po obu stronach wejścia. Nie ma też potrzeby rezerwowania przestrzeni ulokowanej w pobliżu przejścia, dzięki czemu część umeblowania może zostać ustawiona bliżej. Co ważne, będą one również w mniejszym samym stopniu wpływały na wygląd aranżacji, gdy pozostaną otwarte, niż miałoby to miejsce przy drzwiach klasycznych.

Jakie są rodzaje drzwi przesuwnych?

Drzwi przesuwne mogą mieć różną konstrukcję. W grę wchodzą modele, które są umieszczone w kasecie montowanej we wnętrzu ścianki działowej. W tym przypadku otwarte skrzydło chowa się w niej w całości lub w większej części. Alternatywą są drzwi przesuwne zawieszane, instalowane na specjalnej szynie podwieszonej ponad otworem wejściowym. W tym przypadku skrzydło podczas otwierania i zamykania przemieszcza się wzdłuż ściany. Stosowane są także drzwi przesuwne na rolkach, które przejeżdżają po szynie układanej na podłodze – zwykle w specjalnym zagłębieniu. Muszą one być jednak wyposażone w prowadnicę podtrzymującą górną część skrzydła.