570 427 606 sklep@status-drzwi.pl

Skierniewice – piękne miasto w obszarze montażu Status drzwi

Witajcie, przyjaciele! Ponieważ omawiamy terytorialną dystrybucję naszych usług, dodajmy trochę interesujących informacji do tego specjalistycznego bloga. Dzisiejszym tematem jest czarowne miasto Skierniewice, gdzie można zamówić drzwi wewnętrzne i zewnętrzne oraz je montaż.

Pierwsza piśmienna informacja o Skierniewicach wynika w 1359 r. Wtenczas biskup Jarosław Bogoria przyjmował tam księcia Siemowita Trzeciego.

Miasto zostało założone podczas XIII stulecia, uzyskało status miasta w 1457 r. Zgodnie z danymi na 30 czerwca 2004 r. ludność liczyła 49,142 mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 32,6 km².

Mówiąc o pochodzeniu nazwy miasta, bytują dwa warianty, jednakże najprawdopodobniejszy to pochodzenie od kwiczoła „skwierczącego”– ptaka z rodziny drozdów.

Jarosław Bogoria został być może pierwszym prymasem Polski, co na stałe znajdował się na terenach siedzib Łowicza oraz Skierniewicach. Za jego czasów Skierniewice zaczęły notować wzrost ekonomiczny.

Znana od 1359 roku, jako posiadanie arcybiskupstwa Gnieźnieńskiego, krajowa rezydencja biskupa, wybudowana w latach 1610, była wielokrotnie przebudowywana, na przykład 1780 r. według projektu E. Schroegera.

Zabytki

  • Ratusz, który wybudowali na miejscu dawniejszego ratusza z drewna w 40- ych latach XIX stulecia.
  • Pałacowy Park, który został położony podczas piętnastego wieku, został później dwukrotnie przekomponowywany w stylu "barok" w końcu osiemnastego wieku.
  • Willa „Aleksandria”, znana również, jako pałacyk Sabadiany, z pierwszej połowy XIX stulecia.
  • Dworzec kolejowy Skierniewice, co został wybudowany w latach siedemdziesiątych XIX stulecia, w gotyckim stylu z neoklasycystyczną aranżacją wewnętrzną.
  • I oczywiście wielką zaletą miasta Skierniewice jest możliwość zamówienia drzwi zewnętrznych lub wewnętrznych wraz z montażem. Aby to zrobić, odwiedź nasz katalog już teraz i z łatwością złóż zamówienie. Możesz również zajrzeć na strony internetowe producentów, z którymi współpracujemy – dowolne drzwi, które tam znajdziesz, możesz zamówić na stronie naszego sklepu w przystępnej cenie.

W XIX wieku Skierniewice były wiejską rezydencją wielkiego księcia Konstantina Pawłowicza i jego żony, księżniczki Łowicza. Rezydencja arcybiskupa została przebudowana w stylu neorenesansowym; bardziej archaiczne formy zwrócone podczas odbudowy lat 60-ych XX wieku. W drugiej połowie XIX wieku – łowisko rosyjskich cesarzy. We wrześniu 1884 roku odbyło się tutaj słynne spotkanie trzech cesarzy.

Status drzwi oferuje ogromny wybór modeli na każdy gust, gwarantuje jakość, dogodne warunki zakupu drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych, a także profesjonalny montaż w Skierniewicach. Nasi eksperci są zawsze gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania i bez problemu pomogą wybrać model, który pasuje do Twojego gustu, a także wnętrza!

Komentarze
Napisz komentarz