570 427 606 sklep@status-drzwi.pl

Klamki do drzwi – nie lekceważcie ich!

Kupując klamki do drzwi wewnętrznych, często nie zwracamy wystarczającej uwagi na dobór. Wielu ludzi po prostu chwytają pierwszą z półki sklepowej, patrząc tylko na cenę. To podejście jest zasadniczo błędne, ponieważ musisz otworzyć drzwi tym elementem. Dlatego ważne jest, aby był funkcjonalny, trwały oraz ergonomiczny. Musimy też pamiętać, że chodzi o akcesorium, więc wygląd również musi być odpowiedni.

W nowoczesnym asortymencie klamek bardzo łatwo jest się zgubić: różnią się materiałem, rodzajem, kolorem, rozmiarem itd. Żebyś mógł dokonać prawidłowego wyboru, zapraszamy do poznania podstawowych cech tych wyrobów.

Każda wśród klamek, które uważasz za potencjalny zakup, powinna zostać oceniona według wielu kryteriów:

  • Jak dobrze jest wykonana;
  • Wytrzymałość części mechanicznych. Konstrukcja ma być solidna dla długotrwałego użytkowania;
  • Odporność na ścieranie;

Jak bardzo jest przyjemna w dotyku, ponieważ będziesz musiał stale używać ich kilka razy dziennie. Nie powinno być ostrych elementów, które mogą cię zranić, szczególnie jeśli w domu jest dziecko.

No i przede wszystkim czy klamka pasuje do drzwi – skrzydeł, zawiasów, oraz aranżacji wewnętrznej. Teraz rozmawiamy nie tylko o stylu i kolorze, ale także o rozmiarze: na masywnych drzwiach krucha mała klamka będzie wyglądała absurdalnie. Wybierając model dobrze również wziąć pod uwagę kolor drzwi, styl wnętrza. Najlepiej pokazać konsekwencję w wyborze – kupić te same modele do wszystkich drzwi w domu, żeby aranżacja wewnętrzna była harmonijną.

Sprawdź naszą ofertę w katalogu lub napisz na maila

Komentarze
Napisz komentarz