570 427 606 sklep@status-drzwi.pl

Klamki do drzwi – nie lekceważcie je!

Kupując klamki do drzwi wewnętrznych, często nie zwracamy wystarczającej uwagi na dobór. Wielu ludzi po prostu chwytają pierwszą z półki sklepowej, patrząc tylko na cenę. To podejście jest zasadniczo błędne, ponieważ musisz otworzyć drzwi tym elementem. Dlatego ważne jest, aby był funkcjonalny, trwały oraz ergonomiczny. Musimy też pamiętać, że chodzi o akcesorium, więc wygląd również musi być odpowiedni.

W nowoczesnym asortymencie klamek bardzo łatwo jest się zgubić: różnią się materiałem, rodzajem, kolorem, rozmiarem itd. Żeby mógłbyś dokonać prawidłowy wybór, zapraszamy do poznania podstawowych cech tych wyrobów.

Każda wśród klamek, które uważasz za potencjalny zakup, powinna zostać oceniona według wielu kryteriów:

  • Jak dobrze jest wykonana, czy występują zadrapania itp;
  • Wytrzymałość części mechanicznych. Konstrukcja ma być solidna dla długotrwałego użytkowania;
  • Odporność na ścieranie;
  • Jak bardzo jest przyjemna w dotyku, ponieważ będziesz musiał stale używać ich kilka razy dziennie. Nie powinno być ostrych elementów, które mogą cię zranić, szczególnie jeśli w domu jest dziecko.
  • O Ile klamka pasuje do drzwi – je skrzydeł, zawiasów, oraz aranżacji wewnętrznej. Teraz rozmawiamy nie tylko o stylu i kolorze, ale także o rozmiarze: na masywnych drzwiach krucha mała klamka będzie wyglądała absurdalnie. Wybierając model lepiej również wziąć pod uwagę kolor drzwi, styl wnętrza. Najlepiej pokazać konsekwencję w wyborze – kupić te same modele do wszystkich drzwi w domu, żeby aranżacja wewnętrzna była harmonijną.

Materiale

  1. DrewnianeTakie produkty nadają się idealnie do drzwi wykonanych z tego samego materiału: drzwi z litego drewna lub fornirowane będą wyglądać wspaniale z podobnymi klamkami. Mogą być wykonane z dowolnego rodzaju drewna: od najprostszych do najcenniejszych.
  2. Plastikowe. Różnią się one najbardziej rozsądną ceną, ale są rzadko używane. Wszystko to z powodu nie najlepszego ich wyglądu, a także wydajności: po krótkim czasie produkt może pękać, tracić kształt, a nawet zginać się w niektórych miejscach.
  3. Szklane. To prawdziwe dzieło sztuki, chociaż rzadko używane. Podobnie jak bombki, są w stanie pięknie ozdobić pomieszczenie. Możesz wybrać najjaśniejszy lub najbardziej nietypowy projekt – istnieje wiele opcji, które można wyróżnić.
  4. Metalowe. Jest to niezawodna, trwała opcja, a niektóre modele są dość przystępne cenowo. Produkty z reguły wykonane są z aluminium, miedzi, mosiądzu, cynku, stali, rzadziej – przy użyciu metalów szlachetnych. Klamki metalowe mogą błyszczeć jasno i mogą nadać tylko lekko metaliczny kolor – wszystko zależy od zastosowanego metalu i jego obróbki.

Obecnie dla produkowania klamek drzwiowych używają najczęściej modele wykonane z aluminium, w przeciwieństwie do stali lub mosiądzu je cena jest niższa. Ponadto jest on bardzo elastycznym materiałem – aluminiowe klamki do drzwi wewnętrznych mogą przyjmować najróżniejsze tekstury. Na je powierzchni prawie niewidoczne zadrapania, co jest również bardzo istotną zaletą.

Sprawdź naszą ofertę w katalogu lub napisz na maila!

Komentarze
Napisz komentarz