570 427 606 sklep@status-drzwi.pl

Drzwi Erkado otwarte na potrzeby klientów

Kolejnym naszym ulubionym partnerem jest producent drzwi Erkado. Podbija rynek stolarski od ponad czterdziestu lat. Przez ten okres kilka pokoleń specjalistów zainwestowało swoją wiedzę oraz wysiłki, aby rozwijać niesamowite produkty.

Firma Erkado – prawdziwa rodzina, która składa się z ponad czterystu osób, wszyscy pracują niestrudzenie dla dobra zakładu, siebie nawzajem i oczywiście najdroższych klientów! Wysiłki nie są daremne, dlatego nie tylko Polacy, ale także nabywcy z 15 krajów całego świata mają dobre opinie na temat drzwi Erkado.

Erkado produkuje drzwi wejściowe również wewnętrzne, wykorzystując nowoczesne technologie, a także niezwykłe podejście. Korzystając doświadczeniem plus niewyczerpanym entuzjazmem, ten zespół aktywnie rozwija fabrykę, dzięki czemu zostaje włączony do grona liderów rynku produktów domowych.

Kilka ciekawych oraz nadzwyczajnych faktów o tej firmie:

 • Pod czas swojego istnienia kompania wybudowała wiele pomieszczeń do swojej działalności. Łączna powierzchnia hal produkcyjnych wynosi ponad 15 000 m².
 • Właściciel firmy – Zbigniew Kozłowski jest niesamowitym mistrzem stolarstwa, dlatego służy bezwarunkowym autorytetem nie tylko dla własnego zespołu, ale także dla konkurentów. Sztukę pracy z drewnem przejął od ojca i prawie całe życie rozwijał się w tym kierunku.
 • Zakres produkcji marki Erkado – niesamowity. Z myślą o klientach pracują nie tylko setki osób, ale także wiele ultranowoczesnych robotów. Idealnie ustanowiona współpraca ludzi i maszyn pozwala produkować około 45 000 drzwi każdego miesiąca, a czasem nawet więcej!

Kierownictwu nie zależy wyłącznie na jakości produktów również, jak i generowanych przez nie przychodów, ponadto na środowisku. Zdając sobie sprawę, że w naszych czasach planeta potrzebuje opieki, przestrzegają „zielonych standardów”, inwestując w ekologię.

A teraz porozmawiajmy trochę o wyborze dekorów w katalogu drzwi Erkado, abyś mógł wybrać kolor i materiał, który najlepiej pasuje do Twojego wnętrza:

 1. CPL. Laminat to warstwa dekoracyjna, która jest impregnowana żywicą, a także warstwa elastyczna. Bardzo odporny przeciw różnych czynników, zmiany temperatury jak też wymazywania.
 2. Greko – fornir wykonany z wysokiej jakości ekologicznego materiału – gęstego japońskiego papieru. Powłoki są lakierowane, dzięki czemu chronione przed uszkodzeniem, nadmiernym narażaniem do działania wilgoci oraz ścierania. Maksymalnie realistyczne odtwarza rysunki jakoby naturalnego drewna, podczas gdy jest wiele łatwiejszy, a także tańszy.
 3. Premium. Produkt, który jeszcze bardziej chroniony przed wymazaniem takoż zarysowaniem, ponieważ on wykonany z polipropylenu. Jego wygląd będzie doskonale zachowany nawet przy trudnych warunkach użytkowania.
 4. PCV. Ten fornir charakteryzuje się dużą odpornością na kontrastujące temperatury, detergenty, zadrapania, a ponadto dużo innych czynników. Wykonany jest na bazie polichlorku winylu.
 5. Lak – wykonany z HDF pokrytego lakierem. Skrót ten w języku angielskim oznacza „High Density Fiberboard”, co po polsku będzie „płyta pilśniowa dużej gęstości”. Ten arkusz materiału ma grubość 3-4 mm, który uzyskuje się przez prasowanie małych włókien drzewnych w wysokiej temperaturze oraz ciśnieniu.

Stanowią podstawę pięciu głównych dekorów używanych w modelach Erkado:

 • Buk
 • Calvados
 • Olcha
 • Dąb
 • Biały

Jak widać, wśród najbardziej popularnych kolorów, które imitują piękne drzewa, jak również szlachetne napoje, które wszyscy kochamy, znajdziesz też zwykły biały kolor. Tak się stało, ponieważ drzwi białe Erkado są absolutnym liderem sprzedaży. Pasują do wyrafinowanych arystokratycznych natur, dokładnie tak, jak minimalistów, konserwatystów, a nawet futurystów.

Specjaliści tej marki dbali między innymi o to, aby montaż drzwi Erkado był tak prosty, jak to tylko możliwe, ale nadal ta zajęcie jest dość pracochłonne.

Najlepiej skontaktować się z profesjonalistami, ale jak podejmiesz decyzje spróbować samemu, oto kilka wskazówek:

 • Sprawdż, że poziom podłogi jest ustawiony w prostej pozycji.
 • Przed nałożeniem pianki budowlanej zwilżyć drzwi wodą, aby uzyskać lepszą przyczepność.

Pomiary należy wykonywać bardzo ostrożnie. W języku rosyjskim jest powiedzenie „siedem razy odmierz, jeden raz odetnij” – prosta, ale bardzo pożyteczna rada, ponieważ przy instalacji mały błąd może prowadzić do wielkich niedogodności.

Należy postępować zgodnie instrukcji. Tak, ta rada może brzmi zbyt banalnie, ale jak wiadomo, większość mężczyzn ją ignoruje.

Jeśli ten tekst zainspirował Cię do zakupu drzwi wewnętrznych, spójrz na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz obszerny katalog drzwi Erkado za niewielką cenę. Tam możesz znaleźć produkt wysokiej jakości. Bardzo Polecamy!

 

Komentarze
Napisz komentarz